Sport NEWS

Juventus

Seneste resultater

20. januar 2019 | 15:00
Juventus Stadium
læs mere

Næste kamp

27. januar 2019

Kommende kampe

Lazio
- VS -
Juventus
27. januar 2019 | 15:00
Juventus
- VS -
Parma F.C.
3. februar 2019 | 15:00
Juventus Stadium
PosHoldPWDLGDPts
1.Juventus111010131
2.Napoli11812025
3.Inter Milan11812025
4.Milan11632021
5.Lazio11704-221
6.Sassuolo11533018
7.Torino11452-117
8.Fiorentina11443016
9.Roma11443-116
10.Atalanta11434015
11.Sampdoria11434015
12.Genoa11425014
13.Parma F.C.11425014
14.Cagliari11344013
15.SPAL 190711407-212
16.Udinese1123609
17.Bologna11236-29
18.Frosinone1113706
19.Empoli11137-16
20.Chievo110290-1
Se alle
PosHoldPWDLPts
1.Juventus33009
2.Manchester United31114
3.Valencia F.C30212
4.Young Boys31121
Se alle

SENESTE NYHEDER

Dybala undskylder jubelscene!

Juventus’ Paulo Dybala løb ud og fejrede Mario Mandzukic mål, selvom Chievo-målmand Stefano Sorrentino lå bevidstløs. Målet blev efterfølgende annulleret. Det

Medie: Oscar bliver i Chelsea

Ifølge Sky Sports bliver Oscar i Chelsea denne sommer og skifter dermed ikke til Juventus. Der har været en del tvivl om brasilianerens fremtid på

Medie: Tevez enig med Boca

Mere og mere tyder på, at Carlos Tevez forlader Juventus for at vende hjem til Boca Juniors i Argentina. Ifølge

Rygte sender Pirlo til MLS New York

Andrea Pirlo skifter efter lørdagens Champions League-finale fra Juventus til New York City, rapporterer spanske Marca. New York City forsøgte

Rygte: Han skal erstatte Gerrard

Ifølge en italiensk avis har Liverpool afgivet et bud på Juventus-profilen, Andrea Pirlo. Brendan Rodgers er gået på jagt efter en erstatning

SPILLERE